خريد بک لينک
خريد سکه ساکر
خرید گیفت کارت
فلنج
فایل تحقیقات دانشجویی
<-BloTitle->
<-BloText->

تاريخ : 10 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : حسین | بازدید : <-PostHit->
پایان نامه بررسی رابطه فرصت های سرمایه گذاری بر سود در شرکتهای ایرانی

پایان نامه بررسی رابطه فرصت های سرمایه گذاری بر سود در شرکتهای ایرانی در 70 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

دانلود پایان نامه  بررسی رابطه فرصت های سرمایه گذاری بر سود در شرکتهای ایرانی

بررسی رابطه فرصت های سرمایه گذاری 
 سود در شرکتهای ایرانی
تحقیق بررسی رابطه فرصت های سرمایه گذاری بر سود در شرکتهای ایرانی
 دانلود تحقیق بررسی رابطه فرصت های سرمایه گذاری 
رابطه فرصت های سرمایه گذاری بر سود در شرکتهای ایرانی
دسته بندی اقتصاد
فرمت فایل docx
حجم فایل 241 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 70

پایان نامه  بررسی رابطه فرصت های سرمایه گذاری بر سود در شرکتهای ایرانی در 70 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

مقدمه

در خصوص فرصتهای سرمایه‌گذاری مباحث و روشهای تشریحی و کمی زیادی وجود دارد. برخی از این روشها فوق العاده مؤثر ومفید هستند. اگر مدیران در خصوص خط مشی‌های مالی شرکتها تصمیمات مناسبی اتخاذ کنند توان بالقوه شرکت جهت انجام سرمایه‌گذاریهای آتی بیشتر می‌شود. زیرا افراد برای بهبود رفاه خود سرمایه‌گذاری می‌کنند که این رفاه می‌تواند به صورت ثروت پولی باشد. نکته ای که در این مرحله باید به آن توجه کرد این است که سرمایه‌گذاران تا آنجایی که می‌توانند باید نسبت به محیط واقعی سرمایه‌گذاری آگاهی کسب نمایند تا بتوانند تصمیمات بهتری اتخاذ نماید. از جمله عوامل موثر در ایجاد مناسب سود شرکت ،فرصتهای سر مایه گذاری می‌باشد .شناسایی تاثیر فرصتهای سر مایه گذاری بر رشد سود شرکت و تبیین آن از طرفی نزد صاحبنظران به لحاظ توسعه مطالعات نظری آتی و از طرف دیگر نزد سرمایه‌گذاران, سهامداران , تحلیل گران مالی و مدیران  شرکتها به منظور اتخاذ تصمیمات مناسب اهمیت ویژه ای یافته است.

یکی از صورتهای مالی در سیستم حسابداری صورت حساب سود و زیان است که به سرمایه‌گذاران، اعتباردهندگان و سایر استفادکنندگان از صورتهای مالی فعلی و آتی کمک می‌کند تا بتوانند بوسیله آن سود آوری و  میزان رشد سود شرکت را  ارزیابی کنند.

ماهیت سرمایه‌گذاری:

      سرمایه‌گذاری ۱ عبارتست از تبدیل وجوه مالی به یک یا چند نوع دارایی که برای مدتی در زمان آتی نگهداری خواهد شد. بنابراین سرمایه‌گذاری مستلزم مطالعه فرصتهای سرمایه‌گذاری است .فرصتهای سرمایه‌گذاری مستلزم مدیریت ثروت سرمایه‌گذاران است، این ثروت شامل مجموع درآمد فعلی و ارزش فعلی درآمدهای آتی است .

در این پروژه منظور از(( سرمایه‌گذاری))، سرمایه‌گذاری در داراییهای مالی و به خصوص اوراق بهادار قابل معامله است. داراییهای مالی ۲ به صورت اوراقی است که توسط دولتها و شرکتها منتشر می‌شود .اوراق بهادار قابل معامله، داراییهای مالی هستند که به آسانی و با حداقل هزینه در بازارهای انسجام یافته قابل خرید و فروش می‌باشند  می‌توان گفت که سرمایه‌گذاری شامل داراییهای مالی و داراییهای قابل معامله و غیر قابل معامله است۳٫

چرا سرمایه‌گذاری می‌کنیم ؟

سرمایه‌گذاری برای کسب پول صورت می‌گیردیا به این خاطر سرمایه‌گذاری می‌کنیم که رفاه و آسایش فعلی و آتی خود را بهبود ببخشیم. دراین پژوهش فرض می‌کنیم که افراد انتظار دارند از سرمایه‌گذاری خود، فقط به صورت منافع پولی منتفع شوند. افراد سعی می‌کنند از طریق صرفه جویی در مصرف امروز خود و پس انداز آن، بتوانند مصرف آتی خود را بهبود ببخشند. سرمایه‌گذاران سعی می‌کنند ثروت و دارایی خودرا به نحو مؤثری مدیریت کنند و بتوانند با محافظت از عواملی همچون تورم، مالیات و سایر عوامل، بیشترین بازده را کسب نمایند. به خاطر این دلایل است که مردم پس اندازمی‌کنند ۱٫

فرصت های سرمایه‌گذاری (IOS )2:

       همه مردم به نوعی دارای ثروتی هستندکه ناشی از ارائه خدمات در بازار کار است. اغلب مردم در بیشتر مواقع تصمیم‌گیریهایی را در خصوص سرمایه‌گذاری در زندگی خود انجام می‌دهند. برای مثال برخی ازکارگران راجع به اینکه آیا وجوه مربوط به بازنشستگی خود را در سهام سرمایه‌گذاری کنند یا دراوراق قرضه، تصمیماتی را اتخاذ می‌کنند. برخی دیگر از افراد به دنبال حداکثر کردن پس انداز خود از طریق سرمایه‌گذاری در گزینه های دیگر هستند.

        فرصتهای سرمایه‌گذاری در واقع توانائی بالقوه سرمایه‌گذاریهای شرکت را نشان می‌دهد بدین معنی که هر چقدر توانائی‌انجام سرمایه‌گذاری‌ شرکت در آینده بیشتر باشد شرکت دارای فرصتهای سرمایه‌گذاری بیشتری است. آینده‌نگری‌گروههای‌ استفاده‌کننده از صورتهای مالی همواره حسابداران را به جستجوی روشهای برتر برای تفسیر اطلاعات مالی هدایت کرده است، مدیران نتایج عملیات آتی یک واحد تجاری و توان جذب سرمایه را با اهمیت می‌دانند و رضایت سهامداران نیز در گرو سود مورد انتظار آنهاست که در این میان یکی از روشهای برتر تفسیر اطلاعات بررسی فرصتهای سرمایه‌گذاری است  [۱].

        مطالعه دقیق فرصتهای سرمایه‌گذاری و اصول مدیریت پرتفلیو می‌تواند باعث مدیریت بهتر و افزایش ثروت سرمایه‌گذار شود. به علاوه انتظار می‌رود افراد با مطالعه اصول سرمایه‌گذاری تا آنجایی که ممکن است از اشتباهات جلوگیری کرده و آگاهانه تصمیم‌گیری نمایند .فرصتهای سرمایه‌گذاری در واقع توانایی بالقوه سرمایه‌گذاری های شرکت را نشان می‌دهد. بدین  معنی که هر چقدر توانایی انجام سرمایه‌گذاری شرکت در آینده بیشتر باشد شرکت دارای فرصتهای سرمایه‌گذاری بیشتری است.

فرصتهای سرمایه‌گذاری باعث ایجاد حرفه و مشاغلی نیز می‌شود. کسانی که می خواهند در این زمینه به صورت حرفه ای مشغول شوند باید به مطالعه و پژوهش در رابطه با فرصتهای سرمایه‌گذاری بپردازند.کسانی که در رشته سرمایه‌گذاری، دارای مهارت هستند می‌توانند نسبت به افراد عادی از سود بیشتری برخوردار باشند بعنوان مثال کسانی که درتجزیه و تحلیل صورتهای مالی شرکتها تبحردارند درخرید وفروش سهام وکسب سود موفقترند از کسانیکه فاقد این مهارت می‌باشند.

 مدیرانی که در خصوص پرتفلیو۱ و تجزیه و تحلیل اوراق بهادار مشغول هستند دارای فرصتهای شغلی زیادی می‌باشند. بسیاری از مؤسسات مالی از قبیل شرکتهای کارگزاری و بانکهای سرمایه‌گذاری اعم از بانکها و شرکتهای بیمه  به خدمات تجزیه و تحلیلگران سرمایه‌گذاری نیازمند می‌باشند. شرکتهای کارگزاری با استفاده از تجزیه و تحلیلگران، به ارائه خدمات به مشتریان از طریق ارائه گزارشگری تحقیقی می پردازند. بانکهای      سرمایه‌گذاری سعی می‌کنند از طریق تجزیه و تحلیلگران سرمایه‌گذاری، به فروش اوراق بهادار جدید و ارزشیابی شرکتها برای کسب مشتریان جدید بپردازند .

همه این مؤسسات مالی که درباره آنها در بالا بحث شد برای مدیریت پرتفلیو اوراق بهادار خود نیازمند مدیران پرتفلیو می‌باشند. مدیران پرتفلیو مسئول اخذ تصمیمات مناسب در خصوص پرتفلیو و خرید و فروش اوراق بهادار هستند. آنها باید به سؤالاتی از قبیل چه چیزی باید بفروشند و چه موقع خرید و فروش نمایند پاسخ دهند. عملکرد این مدیران از روی وضعیت پرتفلیو شرکت برآورده می‌شود و میزان موفقیت این مدیران را می‌توان از روی وضعیت پرتفلیو آن شرکت فهمید

دانلود پایان نامه  بررسی رابطه فرصت های سرمایه گذاری بر سود در شرکتهای ایرانی


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پایان نامه بررسی رابطه فرصت های سرمایه گذاری بر سود در شرکتهای ایرانی,

تاريخ : 10 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : حسین | بازدید : <-PostHit->
مقاله بررسی تحولات اقتصادی و حسابداری در ایران و توسعه بازار سرمایه

مقاله بررسی تحولات اقتصادی و حسابداری در ایران و توسعه بازار سرمایه در 80 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

دانلود مقاله بررسی تحولات اقتصادی و حسابداری در ایران و توسعه بازار سرمایه

بررسی تحولات اقتصادی 
توسعه بازار سرمایه 
بررسی تحولات  حسابداری در ایران
حسابداری در ایران
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
حجم فایل 176 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 80

مقاله بررسی تحولات اقتصادی و حسابداری در ایران و توسعه بازار سرمایه در 80 صفحه ورد قابل ویرایش با فرمت doc

 

 

 فهرست

فصل اول: دربارة اقتصاد ایران   ۱
فصل دوم:اقتصاد آزاد تنها راه حل توسعه فرهنگی   ۴
فصل سوم:جدا ناپذیری اقتصادی از توسعه سیاسی   ۱۰
فصل چهارم: سیل و قحطی همزمان در اقتصاد ایران   ۱۷
فصل پنجم:  روند جهانی جریان¬های سرمایه، تجارت و رشد اقتصادی در کشورهای در حال توسعه   ۲۰
فصل ششم: آیا اقتصاد آمریکا هنوز ابر قدرت است   ۲۸
فصل هفتم: تغییر در دیدگاه سهامداران نسبت به ارزش بنگاه   ۳۳
فصل هشتم: چرا تورم در کشورها کاهش نمی یابد   ۴۱
فصل نهم: توسعه و بازار سرمایه   ۵۲
فصل دهم: حسابداری   ۵۷
فصل یازدهم: تعامل بازار سرمایه و حسابداری   ۶۳
فصل دوازدهم: کاهش ارزش سهام و استانداردگذاری   ۶۹
منابع

 

اقتصاد آزاد تنها راه حل توسعه فرهنگی

 برای ورود به بحث این سوال نسبتاً کلی را شروع می کنیم که به نظر شما چه عواملی در شکل گیری فرهنگ سیاسی یک ملت دخیل اند که شما از میان آن مجموعه عوامل یکی را به عنوان عامل اصلی برگزیدید؟

پاسخ به این سوال تابع شرایط زمان است. یک زمان سوال می شود که ما الان مثلاً در دهه ۱۲۵۰ شمسی هستیم، عوامل موثر در فرهنگ سیاسی چیست؟ اما اگر در دهه ۱۳۸۰ باشیم، می پرسیم عوامل موثر در فرهنگ سیاسی چه می تواند باشد؟ شرایط زمان خیلی مهم است، پاسخ امروز من به این سوال این است که در شرایط امروز جهان ساختارهای اقتصادی است که افکار، برداشت ها، واکنش ها و ایستارها را در یک جامعه شکل می دهد. ساختار اقتصادی از همه عوامل تعیین کننده تر است. فرض کنید در کشوری مثل انگلستان نزدیک به ۹۰ درصد حقوق شان را از بخش خصوصی دریافت می کنند و تنها ۱۰ درصد از دولت حقوق دریافت می کنند بنابراین برای این ۹۰ درصد فضاهای متفاوتی ایجاد می شود؛ فضاهایی برای فکر کردن، انتخاب کردن و آلترناتیو داشتن و حتی افزایش کارآمدی و نوآوری. حال این وضعیت را مقایسه کنید با کشوری مثل الجزایر یا ونزوئلا که این درصد به صورت معکوس است. وقتی شما حقوق تان را از دولت بگیرید این بدان معناست که شما از نظر فکری و فرهنگی و سیاسی و سیستم کنش و واکنشی باید در فضاهای دولتی باشید، بنابراین یک رابطه جدی و مستقیم میان منبع درآمد و بافت فرهنگی و سیاسی وجود دارد.

- زمانی که ما نوع ساختار اقتصادی را مهم ترین عامل اثرگذار در فرهنگ سیاسی کشورها بدانیم باید میان کشورهایی که این ساختار مشابه است فرهنگ سیاسی هم مشابه باشد یعنی فرهنگ سیاسی ایران با تاریخ، جغرافیا، دین و سنت های مشخص با کشوری که از این لحاظ با ایران متفاوت است اما ساختار اقتصادی یکسانی داشته اند، شبیه است.

نه ضرورتاً. فرهنگ سیاسی نهایتاً به رابطه میان دولت و جامعه برمی گردد. هر چقدر جامعه قوی تر باشد به همان نسبت فرهنگ سیاسی قوی تر است. جامعه قوی به چه معناست؟ یعنی اینکه در جامعه فضاهای متنوعی وجود داشته باشد و افراد در جامعه بتوانند در این فضاها زندگی کنند و انتخاب های متعدد داشته باشند. زمانی که از تاچر مهم ترین هدفش در دوره نخست وزیری را پرسیده بودند، وی پاسخ داده بود هدف من این است که انتخاب های شهروندان انگلیسی را افزایش دهم و معنی حرف او این است که من می خواهم جامعه را قوی کنم. در جامعه قوی آدم ها برای اینکه زندگی کنند و رفاه و تفریح داشته باشند در فضاهای متنوع و گاه متضادی قرار می گیرند. اساساً پیشرفت یک کشور تابع این است که جامعه پیشرفت کند. الان در متون سیاست خارجی نوشته می شود سیاست خارجی کشوری موفق است که جامعه آن قوی باشد در حالی که در گذشته می گفتند سیاست خارجی کشوری موفق است که دولت آن قوی باشد. در حال حاضر در این متون چیزی مانند گذشته به اسم سیاست خارجی وجود ندارد که تابع جغرافیا، سرزمین، مساحت و ژئوپولتیک باشد.سیاست خارجی یعنی چارچوبی که روش های افزایش ثروت ملی یک کشور را تسهیل می کند. فرهنگ سیاسی هم به موازات این عامل قرار دارد به این معنا که به چه صورت یک جامعه در خودش فضاهایی را ایجاد کند و گزینه های بیشتری برای انتخاب داشته باشد. در دنیای امروز از آنجا که سطح سواد مردم افزایش پیدا کرده، آگاهی ها بیشتر شده، رسانه ها جدی تر شده اند و انسان ها رشد کرده اند به همین دلیل یکسان سازی انسان ها و همه را در یک کانال و مجرا قرار دادن هم غیرطبیعی است، هم مانع رشد. کمااینکه شوروی نتوانست چنین کاری کند و کره شمالی هم نخواهد توانست. در سال های اخیر هم چین متوجه شده که نمی تواند به این صورت ادامه دهد و باید برای جامعه فضا ایجاد کند. در واقع مکانیسم و ماتریس بین دولت و جامعه یعنی میزانی که دولت آمادگی دارد برای جامعه فضا باز کند ماهیت فرهنگ سیاسی یک جامعه را شناسایی می کند اما در عین حال اینکه یک جامعه فضای انتخاب و آلترناتیو داشته باشد از جامعه یی به جامعه دیگر فرق می کند مثلاً فضاهای بازی که در جامعه مالزیایی هست با جامعه کره جنوبی فرق می کند چون اصالتاً جامعه مالزیایی یک جامعه اسلامی است اما کره جنوبی متاثر از مرام کنفسیوس و بودایی است، بنابراین هر دو ممکن است بتوانند فضاهای باز ایجاد کنند اما با مبانی فلسفی متفاوت.

- مهم ترین عامل خلق این فضاهای باز را شما اقتصاد غیردولتی می دانید. کارگزاران به وجود آمدن این فضا چه کسانی هستند؛ مردم یا دولت؟

این مساله در نهایت برمی گردد به اینکه ماهیت نخبگان سیاسی یک کشور چیست، مثلاً اگر پدر و مادری در سن شش سالگی یک بچه به او شنا یاد بدهند یا در سن هشت سالگی فرزندشان را بگذارند که همزمان سه زبان انگلیسی، عربی و فرانسه را بیاموزد به این معناست که این پدر و مادر تدبیر این را دارند که آینده نگری کنند.

سرنوشت یک ملت هم به دست حکومت آن ملت است؛ در مثل مناقشه نیست. ماهاتیر محمد یک فرد بود و اعلام کرد که راه توسعه خصوصی سازی است، سال ۶۲ شمسی شروع کرد و امروز کشور مالزی به جایی رسیده که ۴۵ درصد از صادرات آن صادرات تکنولوژی با سطح بالاست. امروز با پاسپورت مالزی می توانید به ۱۳۰ کشور جهان بدون ویزا سفر کنید. این رقم برای ایران ۱۴ است، در واقع ملت مالزی «شانس» آورد که شخصی به نام ماهاتیر محمد داشت که راهی را انتخاب کرد که ملت مالزی هم روز به روز متدین می شود و هم ثروت ملی و احترام بین المللی شان افزایش پیدا می کند. طبق مطالعه یی که در امریکا صورت گرفته ۷/۹۹ درصد دانشجویان مالزیایی بعد از فارغ التحصیل شدن به کشورشان بازمی گردند، یعنی در این کشور به قدری امنیت اجتماعی وجود دارد که کسی به این فکر نمی کند که در کشور دیگری زندگی یا کار کند.

پاسخ نهایی به سوال شما این است که در نهایت نخبگان مسوول و تعیین کننده اند، البته الان سوالات تسلسلی به وجود می آید که این نخبگان از کجا می آیند؟ نخبگان را چه کسانی تعیین می کنند؟ شاید باید یک جواب شهودی داد که ملت ها باید «شانس» داشته باشند.

- در طول تاریخ ما امثال ماهاتیر محمد وجود داشتند (امیرکبیر یا کسانی که در دوره های بعدی راه را برای مدرنیزاسیون ایران هموار کردند)، چرا در ایران کسی مثل ماهاتیر محمد موفق نمی شود اما در مالزی موفق می شود؟

این سوال بسیار سوال مهمی است و شاید یک سوال کانونی درباره فرهنگ سیاسی ایران باشد. پاسخ کوتاه من این است که ما ایرانی ها به دلایل پیچیده انباشته شده تاریخی با توانایی های همدیگر بسیار مشکل داریم، یعنی من نوعی، بی آنکه خیلی در اختیار خودم باشم از دیدن اینکه یک ایرانی دیگر به چهار زبان مسلط است ناراحت می شوم. کسی ماشین خوب سوار شود، یک نفر روز به روز وضع زندگی اش بهتر شود، موفق تر از من باشد برای من ناراحت کننده است. اگر من ایرانی ببینم که یک نفر با تدبیر زندگی اش را پیش می برد به دلیل آن خمیرمایه یی که در طول تاریخ در من به وجود آمده با آنها مبارزه می کنم، مانع ایجاد می کنم، تخریب و ترور شخصیت می کنم تا مانع رشد آن افراد شوم.

این مشکل عمومی ما ایرانیان است و ما کمتر شخصی را که پیشرفت می کند تشویق می کنیم. یکی از کسانی که من می شناسم با زحمت ۲۰ ساله موقعیت خوبی در یکی از بانک های آلمان پیدا کرد و به گفته خودش بعد از این قضیه تمام دوستان ایرانی اش با وی مشکل پیدا کردند، یعنی این مساله فقط داخل ایران نیست بین ایرانی های همه جا وجود دارد. در حالی که در کانادا این طوری نیست، در آنجا کارگردان برجسته، نویسنده، هنرمند، ثروتمند، عالم و راننده خوب کشورشان را تشویق می کنند. مشکل ما اما با توانایی های همدیگر است، به همین دلیل ما ایرانی ها در سازمان پیدا کردن دچار مشکل می شویم و نمی توانیم تشکیلات درست کنیم، برای همین در لایه های پیچیده شخصیت ما یکسان سازی خیلی قوی تر است. ما دوست داریم همه را یکسان ببینیم. دوست نداریم آدم ها را متفاوت ببینیم. پوپولیسم در فرهنگ ایرانی خمیرمایه های عمیق تاریخی دارد.

 - این ویژگی ها که برشمردید یعنی عدم تحمل پیشرفت دیگران، عدم توانایی کار گروهی و… را شما به «مفروضاتی» می دانید که احتیاج به اثبات ندارند، یا اینکه فرضیاتی که باید دلیل آنها بررسی شود و دیگر اینکه شما علت همه این ویژگی ها را نوع ساختار اقتصادی ایرانی ها می دانید؟

من در ابتدا باید متذکر شوم که این خصائل، خاص ما ایرانی ها نیست، در فرهنگ های دیگر هم وجود دارد (حتی در بعضی فرهنگ های اروپایی) اما نه با این شدت و غلظت. دیگر آنکه برای من این یک مفروض و اصل اثبات شده است و مصادیق و مشاهدات زیادی آن را تایید می کند اما ممکن است برای یک محقق یا دانشجوی دیگری در علم سیاست این یک فرضیه باشد. به هر حال افراد در مراحل مختلف شناخت قرار دارند. برای من این ویژگی ها مفروض است و تاریخ ما مملو از مصادیقی است که نشان می دهد ما افراد توانا را حتماً کنار می زنیم. من حتی احتیاطاً می گویم که ما ایرانی ها به نحو شگفت انگیزی آدم های ضعیف و ناتوان را بیشتر می پسندیم برای همین است که ما تمایلی به آدم های فرومایه داریم، برخلاف جامعه ژاپنی و امارات امروز یا آلمان که به شدت به دنبال افراد توانا می گردد. ما آدم های متوسط به پایین را دوست داریم به این دلیل که ما دوست داریم اطرافیان مان را کنترل کنیم و فرومایگان بهتر کنترل می شوند تا آدم های توانا به همین دلیل افراد ضعیف را جذب می کنیم و این مساله در مدیریت ما مساله قابل تاملی است اما مثلاً در امریکا سطح هوش و استعداد و توانایی های فکری خانم رایس قابل مقایسه با آقای بوش نیست اما از نظر سازمانی رایس زیرمجموعه بوش قرار دارد. حتی خیلی ها معتقدند دیک چنی به مراتب آدم تواناتر و فکورتری نسبت به بوش است. حال چطور می شود که یک رئیس جمهور متوسط کابینه یی فوق العاده قوی طراحی می کند؟ یا مثلاً در بسیاری از شرکت های خصوصی قوی ترین و تواناترین افراد را استخدام می کنند به خاطر اینکه در آنجا کار و جواب گرفتن از کار مهم است اما در فرهنگ هایی مثل ما کنترل آدم ها مهم تر از کار است.

- این فرهنگ سیاسی نخبگان سیاسی ایران است یا فرهنگ سیاسی مردم؟

فرهنگ سیاسی کل جامعه است.

- مثلاً امیرکبیر یا افرادی مثل او از طرف مردم کنار گذاشته می شوند یا حکومت؟ مطلوب مردم میان مظفرالدین شاهی که بیشتر اوقاتش در حرمسرا بود با امیرکبیری که در پی پیشرفت کشور بود، اولی است؟

در آن دوره مردم نقشی در سیاست نداشتند. رسانه ها هم مثل امروز نبود. در واقع فرومایگان سیاسی معاصر امیرکبیر او را شکست دادند. ما نتوانستیم ساختارهایی مبتنی بر شایسته سالاری ایجاد کنیم. ساختارهای ما مبتنی بر فرد است نه شایسته سالاری زیرا کار مهم نیست، فرد مهم است. از این جنبه ما هنوز وارد دوران مدرن نشدیم. امیرکبیر می خواست ساختار مالیاتی را منطقی و قاعده مند کند که این امر برخلاف منافع افراد بود و فرد بر قاعده پیروز شد. در حالی که در جامعه مدرن قواعد عمل می کنند آقای سارکوزی در فرانسه، خانم مرکل در آلمان، رئیس جمهور چین، نخست وزیر کره جنوبی همه اینها به دنبال این هستند که قواعد و نه افراد را مدیریت کنند و ما هنوز وارد آن فاز نشده ایم. در سیستم مدیریتی ما افراد و کارگزاران خود را با افراد و مدیران بالاتر انطباق می دهند نه با قواعد کار. ما از نظر مراحل تاریخی هنوز در مرحله تسلط افراد بر جامعه قرار داریم تا تسلط قواعد. این ماهیت فرهنگ سیاسی ماست.

فصل سوم:

 جداناپذیری توسعه اقتصادی از توسعه سیاسی

 انتشار کتاب فرهنگ سیاسی ایران تالیف محمود سریع القلم فرصتی را مهیا ساخت تا یک بار دیگر در خصوص اندیشه های اقتصادی موسی غنی نژاد با او به گفت وگو بنشینیم، چرا که بخش مهمی از کتاب مذکور به اهمیت اقتصاد آزاد اختصاص دارد و نویسنده تاکید می کند شاهراه توسعه از فراهم آوردن مولفه ها و شاخصه های اقتصاد بازار آزاد همچون تشکیل طبقه متوسط می گذرد. این ایده دستمایه خوبی بود تا سوالات مان را با یکی از نمایندگان شاخص این جریان فکری دکتر غنی نژاد استاد دانشکده صنعت نفت در میان بگذاریم.اما در این گفت وگو پس از ارائه تمهیدات تئوریک این بحث به مقولاتی همچون تجربه دوران اصلاحات، روشنفکری دینی، تاثیر اندیشه های چپ و… پرداختیم که طی آن انتقادهای صریح از خاتمی و مهاجرانی تا چامسکی و شریعتی مطرح شد.

-یکی از مباحث محوری کتاب فرهنگ سیاسی ایران تاکید بر اقتصاد آزاد است. سریع القلم در این کتاب یکی از عوامل انحطاط در ایران را بی توجهی به اقتصاد آزاد و عدم بهره گیری از مواهب آن می داند. همان طور که می دانید این مباحث مسبوق به سابقه است و پیش از این توسط افرادی همچون فرید زکریا در نظریه تقدم لیبرالیسم بر دموکراسی مطرح شد. در ابتدا بهتر است مواضع شما در این خصوص مشخص شود و تهیه مقدمات این گفت وگو با جنابعالی باشد.

البته من کتاب آقای دکتر سریع القلم را نخوانده ام اما همان طور که اشاره داشتید در کتاب فرید زکریا مباحث مربوط به توسعه سیاسی و توسعه اقتصادی و ترتیب هر کدام به تفصیل مطرح شده است. گرچه با کلیات آن مطالب موافقم اما با فرمول بندی ها و ترتیب های ارائه شده نویسنده هم رای نیستم و معتقدم این تقدم و تاخر سوءتفاهم ایجاد می کند. در این نوع مباحث ما باید ابتدا منظورمان را از توسعه سیاسی و توسعه اقتصادی مشخص سازیم بعد بگوییم که دموکراسی های پایدار مربوط به کشورهایی است که اقتصاد توسعه یافته یی دارند. اگر دموکراسی را باور عوام بدانیم باید بپذیریم که لیبرالیسم مقدم بر دموکراسی است، اما نظریه یی که من از آن دفاع می کنم این نیست، من معتقدم لیبرالیسم اقتصادی و سیاسی دو مفهوم جداناپذیرند. از این رو زاویه ورود اندیشمندانی همچون زکریا صحیح نیست. در فضای مدرنیته هیچ مرزی بین اقتصاد و سیاست وجود ندارد. عدم توجه به این نکته اشکالاتی را به وجود می آورد که مدتی اصلاح طلبان هم به آن دچار شدند. آنها برعکس معتقد بودند باید ابتدا توسعه سیاسی به وجود آورد و بعد سراغ توسعه اقتصادی رفت.برخلاف تصور، من به عکس این رابطه هم معتقد نیستم چرا که در این صورت همان اشتباهی را مرتکب شدم که مطرح کردم. توسعه سیاسی و توسعه اقتصادی در معنای مدرن خود از هم جدا نیستند.

دانلود مقاله بررسی تحولات اقتصادی و حسابداری در ایران و توسعه بازار سرمایه


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
مقاله بررسی تحولات اقتصادی و حسابداری در ایران و توسعه بازار سرمایه,

بررسی آثار و پیامدهای خصوصی سازی صنعت بیمه بر ساختار دارایی ها و سرمایه گذاری های شركت های بیمه

بررسی آثار و پیامدهای خصوصی سازی صنعت بیمه بر ساختار دارایی ها و سرمایه گذاری های شركت های بیمه

دانلود بررسی آثار و پیامدهای خصوصی سازی صنعت بیمه بر ساختار دارایی ها و سرمایه گذاری های شركت های بیمه

پیامدهای خصوصی سازی 
خصوصی سازی صنعت بیمه 
ساختار دارایی ها 
سرمایه گذاری های شركت های بیمه
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل docx
حجم فایل 134 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 100

بررسی آثار و پیامدهای خصوصی سازی صنعت بیمه بر ساختار دارایی ها و سرمایه گذاری های شركت های بیمه

فهرست مطالب

 

فصل اول: كلیات

1-1)عنوان تحقیق............................. 2

2-1)بیان مسأله.............................. 2

3-1)اهمیت انجام تحقیق....................... 4

4-1)اهداف تحقیق............................. 5

5-1)سؤالات تحقیق............................. 6

6-1)فرضیه های تحقیق......................... 6

7-1)روش انجام تحقیق......................... 6

8-1)روش جمع آوری اطلاعات..................... 6

9-1)محدودیت های تحقیق....................... 7

10-1)سازماندهی مطالب........................ 7

فصل دوم: ادبیات خصوصی سازی با رویكرد صنعت بیمه

1-2)مقدمه................................... 10

2-2)تعریف خصوصی سازی در صنعت بیمه.......... 10

3-2)مكاتب اقتصادی و جایگاه بخش خصوصی....... 13

4-2)اهداف خصوصی سازی........................ 16

الف-كاهش حوزه فعالیت بخش دولتی............. 17

ب-انتقال مالكیت و كنترل اقتصادی............ 18

ج)افزایش كارایی............................ 18

د)كاهش كسر بودجه و بدهی های مالی........... 19

ه)تعدیل سوبسیدها و اختلال قیمت ها........... 19

ز)افزایش رقابت............................. 20

ح)ایجاد دلبستگی و علاقه در شاغلین شركت ها... 21

ط)گسترش بازار سرمایه....................... 21

ی)تأمین منافع مصرف كنندگان................. 21

5-2)مراحل خصوصی سازی و ملاحظات مربوط به آن.. 22

6-2)خصوصی سازی صنعت بیمه آثار اقتصادی خصوصی سازی صنعت   24

الف)نقاط ضعف صنعت بیمه..................... 25

ب)نقاط قوت صنعت بیمه....................... 26

ج)فرصت های خصوصی سازی...................... 26

د)تهدیدهای خصوصی سازی...................... 28

7-2)انواع مقررات نظارت بر شركتهای بیمه ای.. 30

الف- مقررات نظارت بر توانگری مؤسسات بیمه ای 30

ب)مقررات نظارت بر بازار.................... 31

8-2)ضرورت نقش نظارتی بیمه مركزی در شرایط خصوصی سازی صنعت بیمه............................................ 31

9-2)روشهای خصوصی سازی و بیان مشكلات عملیاتی صنعت بیمه كشور   32

الف)عرضه سهام واحد به بخش خصوصی............ 33

ب)فروش دارایی های واحدی دولتی.............. 33

ج)ادامه روند شركت های بیمه دولتی........... 35

11-2)مشاركت بخش خصوصی خارجی و نحوه فعالیت آنان در داخل كشور(مورد صنعت

بیمه)....................................... 43

12-2)تجربه چند كشور منتخب در امر خصوصی سازی با رویكرد صنعت بیمه............................................ 43

الف)تجزیه خصوصی سازی بیمه انگلستان......... 43

ب)تجربه خصصی سازی بیمه در سری لانكا......... 44

ج)تجربه خصوصی سازی بیمه در شیلی............ 47

د)تجربه خصوصی سازی بیمه در مصر............. 49

هـ)تجربه خصوصی سازی بیمه در هند............ 51

13-2)نتیجه گیری............................. 53

فصل سوم: پیدایش صنعت بیمه و آثار اقتصادی آن

1-3)مقدمه................................... 56

2-3)پیدایش بیمه............................. 56

3-3)مفهوم بیمه.............................. 57

4-3)تقسیم بندی بیمه ها و اصول حاكم بر آنها. 59

5-3)تفاوت مؤسسات بیمه اجتماعی و بیمه بازرگانی 62

الف-محاسبات حق بیمه........................ 62

ب-بیمه اتكائی.............................. 62

ج-مقررات حقوقی............................. 63

د-جنبه اختیاری بودن........................ 63

ه-تحصیل سود................................ 64

6-3)سیر تحول بیمه در جهان................... 64

الف)تاریخچه بیمه دریایی (باربری)........... 65

    ب)تاریخچه بیمه آتش سوزی................ 66

    ج)تاریخچه بیمه عمر..................... 67

    د)تاریخچه بیمه حوادث................... 68

7-3)نتیجه گیری.............................. 71

فصل چهارم: بررسی عملكرد شركتهای بیمه دولتی و خصوصی در ایران

1-4)مقدمه................................... 71

2-4)معرفی نسبت های مالی و معیارهای سنجش عملكرد در تجزیه و تحلیل صورت های

مالی........................................ 71

3-4)تجزیه و تحلیل نسبت های مالی شركتهای بیمه 76

4-4)بررسی عملكرد شركتهای بیمه داخلی........ 78

5-4)نتیجه گیری.............................. 81

فصل پنجم: نتیجه گیری و پیشنهادات........... 83

1-5)خلاصه.................................... 83

2-5)نتیجه گیری.............................. 84

3-5)پیشنهادات............................... 87

 

دانلود بررسی آثار و پیامدهای خصوصی سازی صنعت بیمه بر ساختار دارایی ها و سرمایه گذاری های شركت های بیمه


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بررسی آثار و پیامدهای خصوصی سازی صنعت بیمه بر ساختار دارایی ها و سرمایه گذاری های شركت های بیمه,

پروپوزال بررسی نقش کیفیت یادگیری سازمانی و سرمایه اجتماعی سازمان با توانمند سازی کارکنان اداره آموزش و پرورش

پروپوزال بررسی نقش کیفیت یادگیری سازمانی و سرمایه اجتماعی سازمان با توانمند سازی کارکنان اداره آموزش و پرورش

دانلود پروپوزال بررسی نقش کیفیت یادگیری سازمانی و سرمایه اجتماعی سازمان با توانمند سازی کارکنان اداره آموزش و پرورش

پروپوزال بررسی نقش کیفیت یادگیری سازمانی و سرمایه اجتماعی سازمان با توانمند سازی کارکنان اداره آموزش و پرورش
دسته بندی پژوهش ها
فرمت فایل doc
حجم فایل 103 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 16

پروپوزال بررسی نقش کیفیت یادگیری سازمانی و سرمایه اجتماعی سازمان با توانمند سازی کارکنان اداره آموزش و پرورش 

اطلاعات مربوط به موضوع پایان­نامه:

 

الف) بیان مسأله:

امروزه سازمانی که از رویکردهای منابع انسانی بهره می برد میتواند راه پیشرفت و موفقیت خود را بهتر و مطمئن تر پیموده و مسیر دستیابی به توسعه خود را تضمین نماید.در بحث رقابت بین المللی سازمانهایی پیشتاز هستند که توسعه منابع انسانی در آنها به عنوان یک بحث اصلی مطرح می باشد. در این راه یکی از رویکردهای توسعه منابع انسانی توانمندسازی کارکنان است. در جهان کنونی توانمندسازی نیروی انسانی عنصر مهم و اصلی است که بواسطه آن می توان در جهت پویایی سازمان و سنت گریزی گام برداشت و محیط و جوسازان را در جهت افزایش عملکرد و نیروی انسانی متحول نمود. (قاسمی، 1382).

تاریخچه اولین تعریف از اصطلاح توانمندسازی به سال 1788 بر می گردد که در آن توانمندسازی را به عنوان تفویض اختیار در نقش سازمان خودی مخی دانستند که این اختیار بایستی به فرد اعطا یا در نقش سازمان او دیده شود. این توانمندسازی به معنی اشتیاق فرد برای پذیرش مسئولیت واژه ای بود که برای اولین بار به طور رسمی به معنی پاسخگویی تفسیر شد. (رجبی، 1391).

واژه توانمندسازی در فرهنگ فشرده آکسفورد (قدرتمند شدن) (مجوز دادن) (ارائه قدرت) معنی شده است و در معنای خارجی قدرت بخشیدن و دادن آزادی عمل به افراد برای اداره خود (ابطحی و عباسی، 1386). توانمندسازی کارکنان یکی از تکنیک های موثر برای افزایش بهره وری کارکنان و استفاده بهینه از ظرفیت ها و تواناییهای فردی و گروهی در راستای هدفهای سازمان است. (2001، Klater , Ruble).

از نظر ERstad سه عنصری که زمینه ساز توانمند سازی را در محیط کار به وجود می آورد عبارتند از نگرشها ـ رابطه و ساختار سازمانی که هر یک از این عناصر سازمانی باید تغییر کند تا کارکنان توانمند را بوجود آورد، در غیر این صورت تمدن به مرور خواهد رفت. (1997، ERstad).

در ییک از بهترین مطالعات تجربی انجام شده در مورد توانمندسازی تا به امروز، اسیریتزر (1992) چهار بعد را برای توانمندسازی روانشناختی کارکنان شناسایی کرده است، و تن و کرون بر مبنای پژوهش میشرایک بعد به حل اضافه کرده اند و معتقدند برای آنکه مدیران بتواند دیگران را با موفقیت توانمند سازند، باید پنج ویژگی را در آن ایجاد کنند این ویژگی ها عبارتند از:

1ـ احساس شایستگی

2ـ احساس خودمختاری یا استقلال

3ـ احساس موثر بودن

4ـ احساس معنادار بودن

5ـ احساس داشتن اعتماد به دیگران (اسیریتزر، 1992).

از آنجا که یکی از مفاهیم تاثیرگذار به توانمندسازی که در اسل اخیر در مباحث توسعه و بهره وری و کیفیت زندگی بسیار مطرح شده، سرمایه اجتماعی است (عمومی، 1384).

دانلود پروپوزال بررسی نقش کیفیت یادگیری سازمانی و سرمایه اجتماعی سازمان با توانمند سازی کارکنان اداره آموزش و پرورش


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پروپوزال بررسی نقش کیفیت یادگیری سازمانی و سرمایه اجتماعی سازمان با توانمند سازی کارکنان اداره آموزش,

تاريخ : 10 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : حسین | بازدید : <-PostHit->
پروپوزال بررسی رابطه بین سرمایه فرهنگی و منزلت اجتماعی دبیران متوسطه

پروپوزال بررسی رابطه بین سرمایه فرهنگی و منزلت اجتماعی دبیران متوسطه بیان مسئله (معرفی دقیق ابعاد و حدود موضوع سوالات تحقیق) تعلیم وتربیت مردان وزنان توانمند آینده (کودکان ونوجوانان فعلی ) به معلمانی با انگیزه وکار آمد نیاز دارد بسیاری از کشورهای دنیا نقش معلم در توسعه پایدار را به خوبی درک کرده اند و با فراهم آوردن شرایط مناسب منزلت اجتماعی

دانلود پروپوزال بررسی رابطه بین سرمایه فرهنگی و منزلت اجتماعی دبیران متوسطه

پروپوزال بررسی رابطه بین سرمایه فرهنگی و منزلت اجتماعی دبیران متوسطه
دسته بندی پژوهش ها
فرمت فایل doc
حجم فایل 50 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 22

پروپوزال بررسی رابطه بین سرمایه فرهنگی و منزلت اجتماعی دبیران متوسطه

بیان مسئله (معرفی دقیق ابعاد و حدود موضوع سوالات تحقیق):

تعلیم وتربیت مردان وزنان توانمند آینده (کودکان ونوجوانان فعلی ) به معلمانی با انگیزه وکار آمد نیاز دارد. بسیاری از کشورهای دنیا نقش معلم در توسعه پایدار را به خوبی درک کرده اند و با فراهم آوردن شرایط مناسب منزلت اجتماعی بالایی را برای این حرفه تدارک دیده اند برای مثال در کشورهای اروپایی حرفه معلمی منزلت اجتماعی روبه بالایی دارد (پاپلتون ورایز برگ 1990،دینهام واسکات 2000). ودر کشورهایی مانند امریکا (هویل 1995، تریمن 1997) وتایوان (لین 1999) حرفه معلمی نسبت به حرفه هایی مانند دندانپزشکی و حسابداری  منزلت و احترام بالاتری دارد.

منزلت هر شغل چگونگی رفتار متقابل و انتظارات جامعه را از شاغلان تعیین می کند و آنان را در ساخت دهی به تعامل های اجتماعی یاری می رساند. در کشورهای گوناگون هر شغلی منزلت ویژه خود را دارد ومردم هر کشوری می توانند مشاغل با منزلت بالا یا پایین را از هم تشخیص دهند.(کاظمی پور:1383) مردم از شاغلان با منزلت بالا تمکین می کنند کمک می طلبند و یا می خواهند مانند آنان شوند. برای مثال در مقایسه با مشاغل کارگری  پزشک احترام بیشتری دارد و بیشتر اوقات به توصیه های او عمل می شود.

فرایند کاهش منزلت اجتماعی حرفه معلمی در ایران نتایج زیانباری در پی داشته است. که گرایش نداشتن جوانان مستعد به این حرفه (افلاکی فرد :1380)احساس سر خوردگی و اضطراب شغلی (آگیلار وفایی :1379)کاهش انگیزش شغلی (کلدی وعسگری :1382) بروز نارضایتی در میان معلمان به صورت اعتصاب و راهپیمایی، کاهش تاثیر نقش الگویی معلمان برای دانش آموزان ودر نهایت نا کار آمدی نهاد تعلیم وتربیت برای پرورش نسل آینده (معید فر وذهانی: 1384) از جمله این پیامدها به شمار می آیند. برای کاهش وحذف چنین پیامدهایی باید منزلت اجتماعی حرفه معلمی متناسب با نقش ها و کارکردها ی آن تغییر کند.

با توجه به نظریات جامعه شناسان و تحقیقات انجام گرفته که بیشتر عوامل مادی را در منزلت و پایگاه اجتماعی افراد دخیل می دانند. به دنبال بررسی رابطه سرمایه های فرهنگی  که بوردیو جامعه شناس معاصر  فرانسوی آن را مطرح می کند بر منزلت اجتماعی دبیران هستیم.  بوردیو سرمایه فرهنگی را شامل گرایشات و عادت های پابر جا ی زندگی و همچنین صلاحیت های تحصیلی و فرهیختگی  می داند و معتقد است سرمایه ی فرهنگی به سه مقوله قابل تفکیک است .

الف:سرمایه فرهنگی درونی شده (فردی) که بیانگر چیزهایی است که افراد می دانند و می توانند انجام دهند.

ب:سرمایه فرهنگی عینی از جمله کالاهای فرهنگی و اشیای مادی از قبیل کتاب و آثار هنری

ج:سرمایه فرهنگی نهادینه شده از جمله صلاحیت ها ی تحصیلی که در قالب مدارک و درجه های تحصیلی نمود عینی پیدا می کنند و به دارنده آن ها  هم از نظر قانونی وهم از نظر عرفی ارزش اجتماعی و تعریف شده می دهند.(بوردیو246:1986) به این ترتیب با توجه به دیدگاه بوردیو و تقسیم بندی وی از سرمایه فرهنگی سئوالی که مطرح می شود این است که سرمایه فرهنگی چه تاثیری بر منزلت اجتماعی معلمان شهرستان خلخال دارد؟ هر یک از انواع سرمایه فرهنگی بر میزان منزلت اجتماعی معلمان چگونه تاثیر می گذارد؟

  

2- اهمیت و ضرورتهای تحقیق:

سرنوشت بخش عظیم جامعه به‏ عملکرد معلمان-که عاملان اصلی اجرای برنامه‏های مدون آموزش و پرورش‏اند-گره خورده است. معلمان در فرایند آموزشی و پرورش نقش‏ کلیدی دارند و به قول پیاژه روان‏شناسی نامدار معاصر،زیباترین طرح اصلاح و بازسازی نظام آموزشی درصورتی‏که معلم به تعداد کافی و باکیفیت مطلوب‏ در اختیار نباشد،با شکست روبه‏رو خواهد شد(صافی،1376).برای این که‏ معلمان،به عنوان رکن اصلی آموزش و پرورش،بتوانند نقش خود را در فرایند تعلیم و تربیت به‏درستی ایفا کنند،باید از منزلت و موقعیت اجتماعی‏ شایسته‏ای برخوردار باشند.اگر باور عمومی بر این باشد که‏"بهترین‏ها، بهترین‏ها را می‏سازند"به منزلت معلمان بیش‏تر توجه خواهد شد و تلاش و کوشش جهت اجرای منزلت اجتماعی معلمان اهمیت فوق العاده‏ای خواهد یافت.

دانلود پروپوزال بررسی رابطه بین سرمایه فرهنگی و منزلت اجتماعی دبیران متوسطه


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پروپوزال بررسی رابطه بین سرمایه فرهنگی و منزلت اجتماعی دبیران متوسطه,

تاريخ : 10 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : حسین | بازدید : <-PostHit->
پاورپوینت ابزارهای مالی در بازار سرمایه

پاورپوینت ابزارهای مالی در بازار سرمایه ابزارهای مالی مشتقه در بازار سرمایه مقدمه هدف از این مقاله بیشتر تشریح ابزار مشتقه و طراحی ابزار نوین برای بازار سرمایه است شایان ذكر است كه این ابزارهای مالی در بسیاری از نقاط دنیا سخت مورد

دانلود پاورپوینت ابزارهای مالی در بازار سرمایه

پاورپوینت ابزارهای مالی در بازار سرمایه
دسته بندی پاورپوینت
فرمت فایل ppt
حجم فایل 172 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 26

پاورپوینت ابزارهای مالی در بازار سرمایه

ابزارهای مالی مشتقه در بازار سرمایه

مقدمه                                                                                                            

      هدف از این مقاله بیشتر تشریح ابزار مشتقه و طراحی ابزار نوین برای بازار سرمایه است. شایان ذكر است كه این ابزارهای مالی در بسیاری از نقاط دنیا سخت مورد توجه افكار عمومی واقع شده و امید است كه در آینده نزدیك بتوان از این ابزار در بازار سرمایه ایران نیز بهره گرفت.

دانلود پاورپوینت ابزارهای مالی در بازار سرمایه


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
پاورپوینت ابزارهای مالی در بازار سرمایه,

بررسی عوامل موثر بر کارایی سرمایه گذاری با توجه به درجه انعطاف پذیری مالی در شركتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری بررسی عوامل موثر بر کارایی سرمایه گذاری با توجه به درجه انعطاف پذیری مالی در شركتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران چکیده عمده مدیران شركتها در نقاط مختلف دنیا به انعطاف پذیری مالی به عنوان یك موضوع مهم در تصمیمات مربوط به ساختار بندی سرمایه توجه می كنندتحقیقات دانشگاهی با این عقیده موافق

دانلود بررسی عوامل موثر بر کارایی سرمایه گذاری با توجه به درجه انعطاف پذیری مالی در شركتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری
بررسی عوامل موثر بر کارایی سرمایه گذاری با توجه به درجه انعطاف پذیری مالی در شركتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران
بررسی عوامل موثر بر کارایی سرمایه گذاری
بررسی عوامل موثر بر کارایی سرمایه گذاری با توجه به درجه انعطاف پذیری مالی
دسته بندی حسابداری
فرمت فایل doc
حجم فایل 866 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 98

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته حسابداری

بررسی عوامل موثر بر کارایی سرمایه گذاری با توجه به درجه انعطاف پذیری مالی در شركتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران


چکیده:

عمده مدیران شركتها در نقاط مختلف دنیا به انعطاف پذیری مالی به عنوان یك موضوع مهم در تصمیمات مربوط به ساختار بندی سرمایه توجه می كنند.تحقیقات دانشگاهی با این عقیده موافق اند كه انگیزه دستیابی به انعطاف پذیری مالی با توان آتی و نیاز شركتها برای افزایش سرمایه گذاری بیرونی و تامین مجدد مالی با هزینه كم مرتبط می باشد.شركتهای با انعطاف مالی بیشتر دسترسی آسانی به بازارهای سرمایه خارجی ودستیابی به منابع مورد نیاز به منظور كسب سودهای پیش بینی نشده و فرصتهای جدید رشد را دارند.

در این تحقیق به بررسی تاثیر درجه انعطاف پذیری مالی شرکتها در میزان اثرگذاری عوامل موثر برکارایی سرمایه گذاری است. در این تحقیق از جامعه آماری مربوط به 103 شرکت از شرکتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار جهت بررسی این مساله استفاده شده است.نتایج تحقیق نشان می دهد که در شرکتهایی که از انعطاف پذیری بالاتری برخوردار هستند متغیرهای کیفیت گزارشگری مالی و اهرم مالی و نوع صنعت بر کارایی شرکتها اثر گذار است.ولی در سایر سطوح انعطاف پذیری (پایین و متوسط) رابطه معنادار مشاهده نگردید.

کلمات کلیدی: انعطاف پذیری مالی،میزان سرمایه گذاری، كارایی سرمایه گذاری

 

فهرست مطالب

 

 

 

فصل اول: کلیات تحقیق

 1-1- مقدمه         2

 1-2- تشریح موضوع و بیان مسأله     3

1-3- سوال اصلی پژوهش    7

1-4- ضرورت انجام تحقیق   8

1-5- فرضیه تحقیق            8

1-6- اهداف تحقیق 8

1-7- تعریف واژهها و اصطلاحات تخصصی تحقیق         9

 1-8- روش و ابزار گردآوری نمونه ها و تجزیه و تحلیل اطلاعات    10

 

 

فصل دوم: بررسی ادبیات موضوع و پیشینه تحقیق

2-1- مقدمه         

2-2-تعریف سرمایه گذاری   13

2-3- روش های تقسیم بندی سرمایه گذاری        13

2-3-1- براساس موضوع سرمایه گذاری           14

2-3-2- بر اساس زمان یا مدت سرمایه گذاری     14

2-3-3- بر حسب خطر یا ریسک سرمایه گذاری  14

2-4- انواع سرمایه گذاران    14

2-4-1- اشخاص حقیقی        15

2-4-2-اشخاص حقوقی        15

2-4-3-بانکها       15

2-4-4-شرکتهای بیمه 15

     2-4-5-صندوقهای بازنشستگی      15

2-4-6-شرکتهای سرمایه گذاری         16

2-4-7-شرکتهای دارنده یا مادر          16

3-4-8- شرکتهای کارگزاری 16

2-4-9-سایر اشخاص حقوقی  16

2-5- انواع ریسک های سرمایه گذاری 17

2-5-1- ریسک اعتباری      17

2-5-2- ریسک نقدینگی       17

2-5-3- ریسک کشوری       18

2-5-4- ریسک نرخ بهره     18

 2-5-5-ریسک نرخ تبدیل ارز           18

2-6- معیار ارزیابی طرح‌های سرمایه‌گذاری       19

2-6-1- معیار كلاسیك         19

2-6-2- معیار سرمایه كینز   19

2-7- عوامل موثر بر سرمایه‌گذاری     20

2-7-1- عوامل داخلی          20

2-7-2- عوامل خارجی        22

2 -7-3- میزان در سرمایه‌گذاری        23

2-8- انواع سرمایه‌گذاری     25

2-9- برنامه ریزی سرمایه گذاری       25

2-10- ماهیت اصلی تصمیمات سرمایه‏گذاری     26

2-11- ساختار فرآیند تصمیم‏گیری       26

2-11-1- تجزیه و تحلیل اوراق بهادار  26

2-11-2- مدیریت پرتفلیو     27

2-12- عوامل خارجی تأثیرگذار بر فرآیند تصمیم‏گیری      27

2-12-1- عدم اطمینان         28

2-12-2- عرضه سرمایه‏گذاری جهانی 28

2-13-سرمایه‏گذاریهای بازار سرمایه    29

2-14- انواع اوراق بهادار با سود ثابت  29

2-14-1- اوراق بهادار دولتی مركزی   29

2-14-2- اوراق بهادار نهادهای دولتی  29

2-14-3- اوراق بهادار شهرداریها       29

2-14-4- اوراق بهادار شركتی           30

2-15- بازارهای سهام         30

2-16- شناخت سهام عادی    30

2-17- ویژگی‏های خاص سهام عادی    31

2-18- ارزشیابی سهام عادی 31

2-18-1- روش ارزش فعلی  32

2-18-2-روش ضریب قیمت به سود هر سهم      32

2-19-  مبانی تحلیل تكنیكی در بازار سرمایه      32

2-19-1-  تجزیه بنیادی       33

2-19-2- تحلیل تکنیکی      36

2-20- نحوه ایجاد آرایش‏های مختلف در نمودار سهام         38

2-21- خطهای روند و كانالها 39

2-22- كاربردهای میانگین‏های متحرك 39

2-23- میانگین متحرك ساده  40

2-24- میانگین متحرك موزون           40

2-25- میانگین متحرك نمایی 40

2-26- تحلیل  قدرت نسبی    41

2-27- مقایسه شرایط جذب سرمایه در ایران و جهان         41

2-28- رتبه بندی ریسك سرمایه گذاری 42

2-29- عوامل موثر در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی 42

2-29-1- عوامل سیاست گذاری اقتصادی          43

2-29-2- عوامل ساختار اقتصادی       44

2-29-3-عوامل تشویقی و حمایتی       45

2-30- انعطاف پذیری مالی   46

2-31- پیشینه تحقیق           47

2-31-1- مطالعات داخلی     47

2-31-2- مطالعات خارجی   49

 

 

فصل سوم: روش تحقیق

 

 

 

3-1- مقدمه          53

3-2- روش شناسی تحقیق     54

3-3-جامعه‌ی آماری، روش نمونه گیری و حجم نمونه        54

3-3-1- جامعه آماری          54

3-3-2- روش نمونه گیری    55

3-4-روش گردآوری داده ها   55

3-5- روشهای تجزیه و تحلیل داده ها   56

3-5-1-روشهای آماری        56

3-5-2- بسط مدل تحقیق و نحوه تجزیه و تحلیل داده ها      60

3-5-2-1-مدل رگرسیونی تحقیق        60

3-5-2-2- تعریف عملیاتی متغیرهای تحقیق       61

3-5-3- طریقه پردازش اطلاعات        62

 

فصل چهارم: تجزیه و تحلیل اطلاعات

4-1- مقدمه          64

4-2- فرضیه تحقیق            64

4-3-نحوه تجزیه و تحلیل داده ها         64

4-4- اندازه گیری کیفیت گزارشگری مالی با مدل فرانسیس 66

4-5- شاخص های توصیفی متغیرها     71

4-6- آزمون فرضیه تحقیق   72

4-6-1- بررسی رابطه بین متغیرهای مستقل تحقیق و کارایی برای شرکتهایی با انعطاف پذیری کمتر          73

4-6-2- بررسی رابطه بین متغیرهای مستقل تحقیق و کارایی برای شرکتهایی با انعطاف پذیری متوسط        75

4-6-3- بررسی رابطه بین متغیرهای مستقل تحقیق و کارایی برای شرکتهایی با انعطاف پذیری بالا 77

4-7- خلاصه فصل 80

 

فصل پنجم: نتیجه‌گیری و پیشنهادات

5-1-مقدمه           82

5-2-خلاصه تحقیق 82

5-3- روش تحقیق  83

5-4- نتایج حاصل از آزمون فرضیه‌های تحقیق   83

5-5- نتیجه‌گیری   85

5-6- محدودیت‌های تحقیق    85

5-7- پیشنهادها      86

5-7-1- پیشنهادهای کاربردی 86

5-7-2- سایر پیشنهادها        87

5-7-3- پیشنهادهایی برای تحقیقات آتی 87

 منابع و ضمائم     

 

 

دانلود بررسی عوامل موثر بر کارایی سرمایه گذاری با توجه به درجه انعطاف پذیری مالی در شركتهای پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بررسی عوامل موثر بر کارایی سرمایه گذاری با توجه به درجه انعطاف پذیری مالی در شركتهای پذیرفته شده در ,

تاريخ : 10 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : حسین | بازدید : <-PostHit->
بررسی جامعه شناختی میزان تأثیر سرمایه اجتماعی بر پیشرفت تحصیلی دانشجویان

پایان نامه کارشناسی ارشد علوم اجتماعی بررسی جامعه شناختی میزان تأثیر سرمایه اجتماعی بر پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور اردبیل

دانلود بررسی جامعه شناختی میزان تأثیر سرمایه اجتماعی بر پیشرفت تحصیلی دانشجویان

پایان نامه  کارشناسی ارشد علوم اجتماعی 
بررسی جامعه شناختی میزان تأثیر سرمایه اجتماعی بر پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور اردبیل
بررسی جامعه شناختی میزان تأثیر سرمایه اجتماعی بر پیشرفت تحصیلی دانشجویان
دسته بندی علوم اجتماعی
فرمت فایل pdf
حجم فایل 46 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 61

پایان نامه  کارشناسی ارشد علوم اجتماعی

بررسی جامعه شناختی میزان تأثیر سرمایه اجتماعی بر پیشرفت تحصیلی دانشجویان دانشگاه پیام نور اردبیل

مقدمه:

در قرن حاضر، اقتصاد رونق یافته، اندازه ی دولت رشد قابل توجهی کرده و در مقابل، قدرت شبکه های اجتماعی تاحدودی کاهش یافته است. اکنون به نظر می رسد که به تعبیر وولف، هم بازار و هم دولت به انسان ها به عنوان پیروان قواعد می نگرند، نه قاعده سازان، این تضعیف اجتماع، برای دولت و بازار هم مشکلاتی پدید آورده است(محمود شارع پور، 1383).

به دلایل گوناگون، از دولت های رفاه کنونی انتقادات شدیدی می شود و منظور از آنچه که گیدنز آن را «راه سوم» می نامد، برقراری تعادل مجددی بین حکومت، بازار و اجتماع است. به همین دلیل در دولت های امروزی باعث سرمایه ی اجتماعی در کانون مباحث سیاسی قرار دارد. در حال حاضر در کشورها، بحث زیادی در مورد اهمیت اجتماع برای ثبات اجتماعی و انسجام صورت می گیرد. این گفتمان ریشه در نگرانی از تغییر ماهیت خانواده و شبکه های موجود در اجتماع دارد. صاحبنظران متعلق به حوزه های گوناگون که به بررسی این موضوع می پردازند، مفهوم «سرمایه اجتماعی» را ابزار مفهومی سودمندی برای تحلیل سیاست ها می دانند.

امروزه به دلایل زیادی، سرمایه ی اجتماعی به یکی از بحث انگیزترین و جنجالی ترین مفاهیم علوم اجتماعی و پژوهشهای توسعه تبدیل شده است و حجم ادبیات دانشگاهی و سیاسی مرتبط با آن به سرعت در حال افزایش است. این مسئله بویژه در ایالات متحده ی آمریکا و بریتانیای کبیر صادق است و یکی از دلایل آن وجود ماهیت بسیار فردگرایانه ی روابط اجتماعی معاصر در این کشورهاست. (که به مسائلی همچون ازدواج های بی دوام، میزان جنایت های زیاد و از خود بیگانگی افراد منجر می شود) در عین حال سرمایه ی اجتماعی به سرعت به ابزار تحلیلی اصلی پژوهش های جدید توسعه اقتصادی و اجتماعی در کشورهای در حال توسعه تبدیل می شود. در شرایطی که سرمایه ی اجتماعی، یعنی توانایی استفاده جمعی توأم با همکاری از منابع برای وظایف عمومی وجود نداشته باشد، بعید است که تنها تامین سرمایه های مالی و افزایش سرمایه ی انسانی (از طریق آموزش) بتواند به نتایج مثبتی همچون رشد اقتصادی و کاهش فقر یا مشارکت بیشتر و پاسخگویی نهادهای عمومی منجر شود. (تاجبخش، کیان، 1384: 10 و11).

 

بیان مسئله:

سرمایه اجتماعی از مفاهیم نوین است که امروزه در بررسی های اقتصادی اجتماعی جوامع مدرن مطرح شده است. به عبارتی، امروزه در کنار سرمایه های انسانی، مالی و اقتصادی، سرمایه دیگری به نام سرمایه اجتماعی مورد بهره برداری قرار گرفته است. این مفهوم به پیوندها و ارتباطات میان اعضای یک شبکه، به عنوان یک منبع با ارزش اشاره دارد که با خلق هنجارها و اعتماد دو سویه موجب تحقق اهداف اعضا می شود. طرح این رویکرد در بسیاری از مباحث اجتماعی، نشان دهنده اهمیت و نقش این سرمایه در توسعه جامعه به ویژه توسعه اجتماعی «آموزش و پرورش» می باشد. سرمایه اجتماعی همواره مبتنی بر عوامل فرهنگی ـ اجتماعی بوده و شناسایی آن به عنوان یک سرمایه ـ چه در سطح کلان و چه در سطح خرد ـ دارای اهمیت می باشد؛ همچون منبعی که افراد و گروهها یا مکان ها برای نیل به نتایج مطلوب روی آن سرمایه گذاری می کنند (فیلد، جان، 1949: 11)

با توجه به مطالبی که گفته شد، عمده ترین مسأله ای که در این پژوهش مطرح می شوند، در حالت کلی این است که 1- منظور از سرمایه اجتماعی چیست و اجزای تشکیل دهنده ی آن کدامها هستند؟ 2- منظور از موفقیت تحصیلی یا پیشرفت تحصیلی یعنی چه؟ و 3- سرمایه اجتماعی با چه ابعادی بر موفقیت تحصیلی دانشجویان تأثیر می گذارد؟

در ادامه توضیحات مختصری درباره ی هریک از سئوالات فوق ارائه می گردد و سپس در فصل دوم به تشریح آنها خواهیم پرداخت.

 

 

دانلود بررسی جامعه شناختی میزان تأثیر سرمایه اجتماعی بر پیشرفت تحصیلی دانشجویان


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
بررسی جامعه شناختی میزان تأثیر سرمایه اجتماعی بر پیشرفت تحصیلی دانشجویان,

آزمون تئوری رشد درونزا از طریق اثرات سرریز بین المللی تكنولوژی ناشی از جریان كالاهای واسطه ای و سرمایه ای به ایران

پایان نامه آزمون تئوری رشد درونزا از طریق اثرات سرریز بین المللی تكنولوژی ناشی از جریان كالاهای واسطه ای و سرمایه ای به ایران چکیده طرح با توجه به اینکه کشور ایران در زمره کشور های در حال توسعه قرار دارد و استراتژی توسعه صنعتی را سر لوحه کار خویش قرار داده است نیازمند واردات انبوه کالاهای واسطه ای و سرمایه ای است که همراه با آنها ت

دانلود آزمون تئوری رشد درونزا از طریق اثرات سرریز  بین المللی تكنولوژی ناشی از جریان كالاهای واسطه ای و سرمایه ای به ایران

پایان نامه آزمون تئوری رشد درونزا از طریق اثرات سرریز  بین المللی تكنولوژی ناشی از جریان كالاهای واسطه ای و سرمایه ای به ایران
دانلود مقاله
دانلود تحقیق
دانلود نرم افزار
دانلود اندروید
دانلود پایان نامه
دانلود پایان نامه کارشناسی
دانلود پایان نامه ارشد
دانلود پروژه
دانلود پروژه پایانی
دانلود پروپوزال
دانلود گزارش کار آموزی
دانلود پاورپ
دسته بندی اقتصاد
فرمت فایل word
حجم فایل 172 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 110

پایان نامه آزمون تئوری رشد درونزا از طریق اثرات سرریز  بین المللی تكنولوژی ناشی از جریان كالاهای واسطه ای و سرمایه ای به ایران

 

چکیده طرح:

 

با توجه به اینکه کشور ایران در زمره کشور های در حال توسعه قرار دارد و استراتژی توسعه صنعتی را سر لوحه کار خویش قرار داده است , نیازمند واردات انبوه کالاهای واسطه ای و سرمایه ای است که همراه با آنها تکنولوژی نیز وارد می شود. بدیهی است مشخص کردن اثرات سرریز تکنولوژی بین المللی ناشی از واردات این دسته از کالاها به کشور بر رشد اقتصادی بسیار حائز اهمیت است.همچنین از آنجا که تکنولوژی , دانش فنی و سرمایه انسانی از عوامل اساسی رشد کشورها در دهه های اخیر تلقی می شوند , لذا لازم است عوامل مو ثر بر افزایش دانش و تکنولوژی به عنوان متغیر های اثر گذار بر رشد اقتصادی , بطور ویژه ای مورد تجزیه و تحلیل و ارزیابی قرار گیرند که این تحقیق به دنبال این مساله است.

این تحقیق با استفاده از مدلهای رشد درونزا سعی می کند تا اثرات سرریز بین المللی تکنولوژی ناشی از جریان واردات تجهیزات و ماشین آلات به ایران را بر روی  رشد اقتصادی بررسی نماید.در این جا کانال تاثیر گذاری روی رشد بدین ترتیب است که افزایش واردات کالاهای واسطه ای - سرمایه ای ارزش افزوده فرایندهای تولید را افزایش داده و حجم بالاتر این نوع از واردات از سوی دیگر به خلق ایده های جدید کمک می کند و بدین ترتیب رشد اقتصادی را بدنبال خواهد داشت.

در این پژوهش بمنظور بررسی اثرات سرریز بین المللی تکنولوژی ناشی از جریان کالاهای واسطه ای - سرمایه ای روی رشد اقتصادی از روشهای جدید تحلیل سریهای زمانی برای الگوسازی و برآورد استفاده شده است.

الگوی مورد استفاده , الگوی تصحیح خطای برداری یوهانسون-جوسلیوس است. دوره مورد مطالعه 1358 تا 1383 می باشد. با استفاده از 3 متغیر درونزای رشد تولید ناخالص داخلی بدون نفت , رشد واردات کالاهای واسطه ای – سرمایه ای و رشد سرمایه فیزیکی  و با استفاده از یك مدل AK  دو فرضیه زیر  مورد آزمون قرار گرفته اند:

1- رشد واردات کالاهای واسطه ای و سرمایه ای (ماشین آلات و تجهیزات) روی رشد بلند مدت اثری ندارند.

2-در کوتاه مدت اثرات رشد واردات کالاهای واسطه ای و سرمایه ای روی رشد اقتصادی مثبت و معنی دار است.

نتایج حاصل از برآورد بلند مدت از  هر سه روش OLS (آزمون انگل-گرنجر), الگوی تصحیح خطای  برداری(  (VECM  و الگوی ARDL مبنی بر این مطلب است که مقادیر رشد با دو دوره وقفه اثر مثبت و معنی داری بر نرخ رشد تولید نا خالص داخلی بدون نفت دارد. همچنین سرمایه فیزیکی و واردات , اثر مثبت و معنی داری بر نرخ رشد دارد.نتایج برآورد یوهانسون نشان می دهد که افزایش یک درصد در سرمایه فیزیکی و واردات به ترتیب نرخ رشد تولید را به میزان 67  و 48 درصد تغییر می دهد که  این مطلب  تائید کننده  نتایج مدلهای قبلی است، بنابراین فرضیه اول رد می شود.

همچنین با استفاده از توابع عکس العمل و الگوی تصحیح خطا نشان داده شد که علاوه بر تاثیر بلند مدت متغیر های ذکر شده , نوسانات این متغیرها نیز به تغییر در نرخ رشد تولید در کوتاه مدت خواهد انجامید.و از آنجائیکه ضریب سرعت تعدیل مربوط به نرخ رشد اقتصادی بالاست(حدود 62 درصد) , می توان گفت که هر گونه عدم تعادل بسرعت برطرف می شود، بنابراین فرضیه دوم پذیرفته می شود.

از سوی دیگر نتایج حاصل از تحقیق نشان می دهد که اثرات افزایش یک واحد واردات کالاهای واسطه ای بر رشد تولید نسبت به اثرات افزایش یک واحد سرمایه فیزیکی بسیار بیشتر است که می تواند ناشی از تکنولوژی همراه این دسته از کالاها باشد که در آنها متبلور است.به این ترتیب توجه به واردات این دسته از کالاها می تواند از طریق واردات تکنولوژی و بومی کردن آن به افزایش بازدهی سرمایه های فیزیکی در کشور منجر شود و از این رهرو می تواند یک عامل مثبت تلقی شود.

 

فهرست:

 

فصل اول:کلیات تحقیق

1-1- مقدمه          1

2-1- تعریف مسئله 2

3-1- فرضیات تحقیق          7

4-1- دلایل ضرورت و توجیه انجام طرح          7

5-1- روش تحقیق  8

6-1- مشكلات اجرایی در انجام طرح و روش حل مشكلات  8

فصل دوم :مروری بر ادبیات موضوع   10

2-1- مقدمه          11

2-1-1- تجارت آزاد و نظریه های مزیت مطلق و نسبی     12

2-1-2- ساختار تعرفه ای بهینه مطابق آخرین نظریات تجارت بین الملل         15

2-2- روند واردات كالاهای واسطه ای – سرمایه ای صنعت ایران    16

2-3- ابزارهای جهانی شدن   18

2-3-1- تجارت بین الملل     18

2-3-2- سرمایه گذاری مستقیم خارجی وسایر جریان های سرمایه      23

2-3-3- بین المللی شدن تولید 25

2-3-4- تبادل تكنولوژی       26

2-4- شاخص های جهانی شدن           27

2-4-1- شاخص سطح تجارت بین المللی           28

2-4-2- شاخص ادغام تجارت بین الملل 28

2-5- رابطة مبادله  29

2-6- رابطة بین تجارت بین الملل و رشد اقتصادی           34

2-7- اهمیت كالاهای واسطه ای – سرمایه ای صنعت در تولید         36

2ـ8ـ مروری بر مطالعات انجام شده      37

2ـ8ـ1ـ مطالعات داخلی         37

2ـ8ـ2ـ مطالعات خارجی       39

2-9- مروری اجمالی بر تغییرات واردات و سیاستهای حمایتی          45

2ـ9ـ1ـ تغییرات وزنی در ارزش واردات ایران بعد از انقلاب           45

2ـ9ـ2ـ سیاستهای محدود كنندة تجاری (سیاستهای حمایتی)   46

2ـ9ـ3ـ دلایل اتخاذ سیاستهای حمایتی    47

2ـ9ـ3ـالف- دلایل اقتصادی   47

2ـ9ـ3ـ ب ـ دلایل غیر اقتصادی          47

2ـ9ـ4ـ ترتیبات اجرایی سیاست آزاد سازی تجاری            48

2ـ9ـ5ـ بررسی حمایتهای تعرفه ای و غیر تعرفه ای در ایران (دورة بعد از انقلاب)         49

فصل سوم:مروری بر ادبیات رشد اقتصادی        51

3-1 - مقدمه         52

3-2- مروری بر تئوریهای رشد اقتصادی          52

3-2-1 - تئوریهای كلاسیك رشد         52

3-2-2- تئوری رشد هارود – دومار و تئوری های نئوكلاسیك رشد    54

3-2-3 الگوی رشد و توزیع درآمد كالدور           57

3-2-4- تئوری رشد درونزا   59

3-2-4-الف- سرچشمه های رشد درونزا            60

3-2-4-ب - بحث همگرایی   60

3-2-4-ج- گذر از رقابت كامل           62

3-2-5- مدلهای رشد درونزا  65

3-3 - مروری بر كارهای انجام گرفته در جهان و ایران     68

3-4 - ضمیمه : مدل رشد هارود - دومار           77

فصل چهارم: متودولوژی تحقیق          79

4-1-مقدمه           80

4-2- روش شناسی سریهای زمانی و مفاهیم مربوطه         80

4-2-1- تشریح الگوی تصحیح خطای برداری ‍(VECM)    83

فصل پنجم: برآورد مدل و نتیجه گیری  88

5-1- مقدمه          89

5-2 معرفی متغیرها            90

5-3- برآورد مدل   90

5-3-1- آزمون های ریشه واحد          91

5-3-2- برآورد رابطه بلند مدت با روش OLS     93

5-3-3- روش یوهانسون – جوسلیوس   93

الف) تعیین مرتبه مدل VAR  94

ب) تخمین رابطه بلند مدت و استخراج بردارهای همجمعی به روش یوهانسون – جوسلیوس           95

5-5- الگوی با وقفه گسترده توزیع شده (ARDL)  98

5-6- مدل تصحیح خطاء      98

5-7- پویایی های كوتاه مدت  100

5-8- نتیجه گیری  101

5-8-1- نتایج تجربی بلند مدت           107

5-8-1- الف) نتایج برآورد روش OLS (آزمون انگل – گرنجر)        102

5-8-1-ب ) نتایج برآورد روش ARDL و الگوی جوهانسون 102

5-8-2- روابط كوتاه مدت (پویایی های كوتاه مدت)           103

5-8-2-الف) توابع عكس العمل           103

5-8-2-ب) الگوی تصحیح خطاء        103

5-8-3- توصیه های سیاستی 104

 

دانلود آزمون تئوری رشد درونزا از طریق اثرات سرریز  بین المللی تكنولوژی ناشی از جریان كالاهای واسطه ای و سرمایه ای به ایران


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
آزمون تئوری رشد درونزا از طریق اثرات سرریز بین المللی تكنولوژی ناشی از جریان كالاهای واسطه ای و سرما,

تاريخ : 10 شهريور 1395 | <-PostTime-> | نویسنده : حسین | بازدید : <-PostHit->
دانلود نمونه سوالات تستی مدیریت سرمایه گذاری و ریسک با پاسخنامه (سری دوم)

عنوان دانلود نمونه سوالات تستی مدیریت سرمایه گذاری و ریسک با پاسخنامه (سری دوم) دسته مدیریت مالی (کارشناسی ارشد و دکتری) فرمت pdf تعداد صفحات 20 صفحه مدیریت سرمایه گذاری و ریسک به عنوان یکی از مباحث آزمون کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت مالی می باشد این فایل شامل سری دوم نمونه سوالات در زمینه مدیریت سرمایه گذاری و ریسک با پاسخنامه در 20 صفحه ا

دانلود دانلود نمونه سوالات تستی مدیریت سرمایه گذاری و ریسک با پاسخنامه (سری دوم)

دانلود نمونه سوالات تستی مدیریت سرمایه گذاری و ریسک با پاسخنامه (سری دوم)
زمینه بازارهای مالی، ریسک و بازده ، مدل قیمت گذاری
 دارایی های سرمایه ای، مدلهای عاملی
 مدل قیمت گذاری آربیتراژ، اوراق مشتقه( قراردادهای آتی و اختیار معامله) و بورس اوراق بهادار
دسته بندی مالی
فرمت فایل pdf
حجم فایل 203 کیلو بایت
تعداد صفحات فایل 20

عنوان: دانلود نمونه سوالات تستی مدیریت سرمایه گذاری و ریسک با پاسخنامه (سری دوم)

دسته: مدیریت مالی (کارشناسی ارشد و دکتری)

فرمت: pdf

تعداد صفحات: 20 صفحه

 

مدیریت سرمایه گذاری و ریسک به عنوان یکی از مباحث آزمون کارشناسی ارشد و دکتری مدیریت مالی می باشد.

این فایل شامل سری دوم نمونه سوالات در  زمینه مدیریت سرمایه گذاری و ریسک با پاسخنامه  در 20 صفحه  است

که همه  بخشهای درس مبانی سرمایه گذاری و ریسک را شامل میشود.

از جمله این بخشها می توان به نمونه سوالات در زمینه بازارهای مالی، ریسک و بازده

 مدل قیمت گذاری دارایی های سرمایه ای، مدلهای عاملی، مدل قیمت گذاری آربیتراژ

اوراق مشتقه( قراردادهای آتی و اختیار معامله) و بورس اوراق بهادار اشاره نمود.

دانلود دانلود نمونه سوالات تستی مدیریت سرمایه گذاری و ریسک با پاسخنامه (سری دوم)


ادامه ي مطلب

امتیاز :


طبقه بندی: ،
دانلود نمونه سوالات تستی مدیریت سرمایه گذاری و ریسک با پاسخنامه (سری دوم),

<-BloTitle->
<-BloText->